Dary dla ukraińskich uchodźców

6 maja 2022 roku przedstawicielki Lions Club Wrocław L&L przekazały dary pochodzące z darowizn Lionów ze Szwajcarii dla uchodźców z Ukrainy znajdujących się w gminie Karczmiska.
Dary zostały przekazane wójtowi Gminy Karczmiska (woj. lubelskie) Panu Januszowi Goliszka i Pani Skarbnik Gminy Katarzynie Socha. Następnie dary składające się z lekarstw, artykułów higienicznych , artykułów spożywczych i ubrań dla dzieci zostały przekazane do Słotwiń – do budynku dawnej szkoły, który na dziś zamieszkuje kilkadziesiąt osób, głównie mam z dziećmi, pochodzących z różnych rejonów, objętych działaniami wojennymi na Ukrainie.
Nasz Klub nie po raz pierwszy organizował przekazanie darów dla osób potrzebujących, ale tym razem głębia emocji zarówno po stronie obdarowanych jak i u nas była poza skalą dotychczasowych doświadczeń. Dziękujemy Okręgowi 121 Polska za pomoc w przeprowadzeniu tych humanitarnych działań. Emocje i wzruszenia na długo zostaną w naszej pamięci.

Prezydent LC Wrocław L&L