Wycieczka dla dzieci z Domu Dziecka do Zamku Książ - 03.10.2010 r.

W dniu 03.10.2010  członkinie Lions Club Wrocław Little Lighthouse zorganizowały dla dzieci z Domu Dziecka wycieczkę do Zamku Książ. W wycieczce wzięli również udział członkowie Leo Club Wrocław. Program wizyty obejmował zwiedzanie pięknych sal zamkowych, dotarcie korytarzem pałacowym do skałki szczęścia (legenda głosi, że wypowiedziane w tym miejscu życzenia się spełniają), zwiedzanie pałacowych tarasów , fontann i rzeźb.
Dla wielu dzieci była to pierwsza w życiu wycieczka do zamku.
Wielką atrakcją dla dzieci była wycieczka trasą tajemnic II Wojny Światowej (zamkowe podziemia, tajemnicze windy, nieukończone pomieszczenia i ciekawe opowieści przewodnika). Następnym punktem programu był obiad w „Stadzie Książ”. Tam dzieci miały możliwość nakarmienia zwierząt, obejrzenia pokazu ujeżdżania koni. Dużą atrakcją była przejażdżka bryczką dla wszystkich dzieci po Książu i parku krajobrazowym. Chętni mogli spróbować nauki jazdy konnej na lonży. Ostatnim punktem wycieczki było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.
Wycieczka należała do udanych, ponieważ dzieci z domu dziecka dopytywały się o następny taki wyjazd.

Prezydent LC Wrocław L&L kadencji 2010/2011